I s nočním pomočováním lze absolvovat letní tábor

Tábory jsou místem, kam se děti většinou těší. Je tam legrace, účastníci se mezi sebou poznávají a vznikají nová přátelství. Malí enuretici ale mohou mít strach kvůli svému hendikepu na takovou výpravu vyrazit. Poradíme, jak zařídit, aby si i oni mohli podobnou akci v pohodě užít.


I s nočním pomočováním lze absolvovat letní tábor
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Informujte vedoucí

Organizátoři tábora by měli o nočním pomočování vašeho potomka určitě vědět. Mohou dítěti hodně pomoci, kdyby došlo k nehodě. Jednak bude vědět, za kým jít, a navíc se nebude cítit na vše samo. Odpovědný dospělý může též uskladnit plenkové kalhoty a případně i léky, aby nebyly ostatním táborníkům na očích. Diskrétně je pak bude dítěti v příslušnou dobu vydávat. Asi nejlepší je sejít se s vedoucími v předstihu a vše domluvit. Určitě se nezapomeňte zeptat, jak by v případě nutnosti bylo možné se o mokré prádlo pokud možno nenápadně postarat. Také je dobré, aby vedoucí citlivě dohlížel na to, zda váš potomek dodržuje potřebný režim.

Co přibalit

  • Léky. Pokud dítě bere nějaké léky, včetně těch na pomočování, mělo by je mít určitě s sebou i na táboře. Přidejte k nim poznámku, kdy je které přípravky nutné aplikovat. Po příjezdu by dítě mělo léčiva odevzdat zdravotníkovi, který mu je bude posléze vydávat.
  • Plenkové kalhotky. Preparáty proti pomočování na 100 % nezajistí, že se dítěti nestane nehoda. Díky nim ale bude objem moči nižší a spolu s plenkovými kalhotami, absencí tekutin před spaním a vymočením těsně před ulehnutím již tvoří poměrně účinnou pojistku proti mokrým nocím. 
  • Extra oblečení. Přibalte dítěti nějaké věci na sebe navíc, aby se v případě nehody mělo do čeho převléci. 

Vyzkoušejte nanečisto

Dítěti důkladně vysvětlete, co vše by mělo dodržovat, aby prádlo na táboře zůstalo suché. Mělo by se držet několika základních zásad:

  • pít přiměřené množství tekutin během dne,
  • nepít několik hodin před spaním,
  • těsně před večerkou se jít vymočit.

Vyzkoušejte pak jednu nebo několik nocí v tábornickém režimu doma nanečisto. Váš potomek tak bude mít představu, jak se chovat a co dodržovat, včetně užití léků. Jejich účinek se totiž může u různých jedinců lišit.

(ivh)

Zdroje:
- FRIES, Wendy C. Bedwetting: Tips for Sleeping Away from Home. Dostupné z: www.webmd.com
- SAGIE, Jacob. Sleepover with Bedwetting – The top tips by Dr. Sagie. Dostupné z: www.bedwettingtherapy.com
- ENURESIS TREATMENT CENTER. Tips for Summer Camp And Bed Wetting. Dostupné z:www.nobedwetting.com

Hodnocení článku
Líbí se vám článek?
Počet hodnocení: 2
Čtěte dále
Noční pomočování ze stresu – známe souvislosti i doporučené kroky

Noční pomočování ze stresu – známe souvislosti i doporučené kroky

Zhoršily se u potomka potíže s nočním pomočováním, přestože jste v této oblasti udělali již dříve velký pokrok? Řešíte opět „mokré nehody“, i když už jste enurézu úplně odbourali? Jednou z možných příčin návratu těchto obtíží může být stres.

Za nočním pomočováním může být i šikana

Za nočním pomočováním může být i šikana

Jako šikanu lze označit jakékoli chování, kterým někdo dítěti opakovaně ubližuje. Nemusí se jednat pouze o fyzické útoky. Šikanou jsou také zastrašování, vydírání, ponižování či nadávky. Často se stává, že oběť šikany je agresorem (tedy tím, kdo šikanuje) nucena vykonávat různé nepříjemné úkoly.

Pomozte dětem překonat strach ze tmy, i ten může být příčinou nočního pomočování

Pomozte dětem překonat strach ze tmy, i ten může být příčinou nočního pomočování

Pokud dítě trápí noční pomočování, jehož příčinou nejsou žádné zdravotní problémy, může být viníkem strach. Konkrétně ze tmy. Rodiče často zapomínají na obavy, které mohou jejich potomka sužovat, má-li se uprostřed noci vydat sám na toaletu. Co situaci zlepší?

Pomočování řešte rychle! Ničí duši

Pomočování řešte rychle! Ničí duši

Enuréza je stresujícím faktorem nejen v životě dítěte. Jistou míru zátěže pociťuje celá rodina. Doufat, že se potíže vyřeší časem, se přitom nevyplácí. Následky mohou být celoživotní.

Když režimová opatření nepomůžou…

Když režimová opatření nepomůžou…

Vašemu dítěti je více než pět let a stále nevydrží v noci v suchu. Na radu lékařů jste zavedli veškerá možná režimová opatření, ať už se jedná o režim spánkový, pitný, nebo režim močení – vše máte v malíku. Přesto výsledek žádný. Co teď? Jsou léky řešením, nebo se jim máme raději vyhnout?

Ještě ve třetí třídě se Tonda občas v noci počural

Ještě ve třetí třídě se Tonda občas v noci počural

Do Tondových pěti let maminka jeho noční nehody příliš neřešila. Počurával se často, zhruba každou druhou noc, ale holt dostal plenu a jeho rodiče doufali, že problém sám s věkem odezní. Jenže pak se narodil jeho mladší bráška Ondra a maminka se raději obrátila na odborníky.