Jak vybrat ten správný kroužek pro dítě s pomočováním?

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. To platí i při výběru volnočasových aktivit. Nelze ovšem potomka nutit dělat něco, co ho nebaví nebo při čem se necítí dobře.


Jak vybrat ten správný kroužek pro dítě s pomočováním?
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Pro každého, tedy i pro dítě trpící nočním pomočováním, je nejlepší, když žije stejně jako jeho vrstevníci. Pokud je dobrá spolupráce mezi rodiči a školou, není důvod, proč by se nemohlo účastnit dětských kroužků. V drtivé většině případů se děti při těchto aktivitách nepomočí. Dojde-li k „nehodě“, která se ostatně může přihodit každému, lze pak situaci za pomoci informovaného dospělého diskrétně zvládnout.

Důležitá je podpora i čas 

Je třeba mít na paměti několik důležitých věcí. Pokud má dítě školu až do odpoledne, nepřetěžujte ho ve stejný den navíc ještě kroužkem. Ujistěte se, že mu zbývá čas na domácí úkoly a má dostatek spánku, který je rozhodující pro zdravý vývoj. Povzbuzujte svého potomka, aby si vybral činnost, o níž si myslí, že ho bude bavit. Dětství je totiž nejvhodnějším obdobím pro poznávání nových zájmů. 

Nabídnout, ale nenutit 

Při výběru zájmového kroužku se držte následujících pravidel.

  • Nejlepší aktivitou je ta, která dotyčného opravdu baví a zajímá.
  • Pokud je vaše dítě dost staré, aby vyjádřilo zájem o určitou činnost, naslouchejte mu.
  • Existují kroužky, které jsou zdarma nebo se slevou na první ukázkovou hodinu. Je to určitě skvělý způsob, jak zjistit, zda se bude dítě rádo účastnit. Definitivní rozhodnutí je pak už zcela na něm. 
  • Sežeňte si z internetu nebo od známých co nejvíce informací o různých kurzech v okolí a seznamte s nimi potomka. Umožněte mu projevit svůj názor.
  • Pokud pediatr nebo učitel vašeho dítěte navrhl účast na určité činnosti ze zvláštního důvodu (např. kvůli častějšímu pohybu), ale potomek nemá zájem, je žádoucí zkusit mu v novém kroužku najít kamaráda nebo mu slíbit rozumnou odměnu. Nikdy ho však do činnosti násilím nenuťte.

Trpělivost se vyplácí 

Každé dítě má své silné a slabé stránky. Mimoškolní aktivity jsou vhodným způsobem, jak rozvíjet soubor jeho dovedností a minimalizovat případné nedostatky v přátelské a uvolněné atmosféře. Při výběru kroužku udržujte svá očekávání realistická. Uvědomte si, že budete možná muset vyzkoušet celou řadu různých typů aktivit, než najdete něco, co si vaše dítě skutečně zamiluje.

(hah)

Zdroje:
www.care.com
www.stripky.cz

Hodnocení článku
Líbí se vám článek?
Počet hodnocení: 1
Čtěte dále
Noční pomočování: nehledejte viníka, hledejte řešení

Noční pomočování: nehledejte viníka, hledejte řešení

Noční pomočování je poměrně běžným a většinou nezávažným problémem dětského věku. Únik moči během spánku nijak neovlivňuje zdravý růst dítěte. Epizody nočního pomočování však mohou značně ovlivnit psychiku dítěte i celé rodiny. Rodiče by v žádném případě neměli vinit z pomočování svého potomka nebo sami sebe. Vědomá chyba totiž nebývá ani na jedné straně.

U dětí, které se pomočují, hraje roli také genetika

U dětí, které se pomočují, hraje roli také genetika

Noční pomočování neboli enuréza je mimovolný únik moči během spánku u dítěte staršího pěti let. Jedná se o velmi častou a vyčerpávající poruchu dětského období, která může mít genetickou příčinu.

Pozor na stres ze začátku školy – může dočasně enurézu zhoršit

Pozor na stres ze začátku školy – může dočasně enurézu zhoršit

Pediatři a dětští urologové řeší u svých malých pacientů problém pomočování celoročně. Září je však tradičně spojeno s nárůstem počtu návštěv, při kterých je právě tato potíž tématem číslo jedna. Příčinou bývá zahájení školy a zavádění nových návyků.

Deset mýtů o nočním pomočování u dětí

Deset mýtů o nočním pomočování u dětí

Přestože noční pomočování děti nijak vážně neohrožuje, může mít vliv na pohodu celé rodiny. Jeho úspěšné odstranění vyžaduje od rodičů porozumění a trpělivost. Nenechte se zmást mýty a začněte s ním bojovat vybaveni správnými informacemi.

Jak být dítěti oporou, pokud se v noci počůrává

Jak být dítěti oporou, pokud se v noci počůrává

Být dítěti oporou může být někdy složité. Jak rozptýlit jeho obavy, pomoct mu postavit se posměškům spolužáků a na co nezapomenout?

Jak funguje náš močový systém?

Jak funguje náš močový systém?

Přemýšleli jste někdy, jak vypadá vylučovací systém jedince, který se v noci počůrává? Je stejný nebo jiný než u těch, kteří zvládnou prožít noc v suchu?