Řešíte doma opakovaně „mokré nehody“? Hledejte příčinu!
Promočená postel a nešťastné dítě. To je obrázek známý mnoha rodinám. Pomočování neboli enuréza je častým, ale naštěstí spíše přechodným stavem. Pokud zmizí do 5. roku věku potomka, většinou se nejedná o závažný problém. Které děti mohou být vznikem enurézy ohroženy a proč?
Fifty-fifty.cz, 15.03.2017
Líbí se vám článek?
Noční močení potlačí úprava životosprávy i změna léků
Otravují vás časté návštěvy toalety v nočních hodinách? Chtěli byste zpět kvalitní a ničím nepřerušovaný spánek? S nočním močením neboli nykturií můžete bojovat hned několika způsoby. V první řadě by vás měl ovšem prohlédnout váš ošetřující lékař. Nykturii totiž může způsobit poměrně nezávažný projev stárnutí, ale i skrytá chronická choroba.
Chodíte v noci na WC? Příznak mnoha chorob. Jakých?
Nutkáním navštívit toaletu v nočních hodinách trpí mnoho lidí. Spánek přerušovaný častým chozením na záchod se nazývá nykturie. Nykturie přitom prokazatelně snižuje kvalitu spánku a stojí za vznikem širokého spektra závažných chorob.
Diuretika při nykturii – rozhoduje individuální dopad
Často vídáme pokyny, že je dobré se diuretikům při nykturii vyhýbat. Zároveň je však tento typ léků pro léčbu problémů s močením používán. Škodí tedy, či léčí tyto látky a jak?
Noční pomočování aneb kluci to berou hůř
Noční pomočování trápí podle odborníků dvakrát více chlapců než dívek. Jednou z příčin tohoto rozdílu může být skutečnost, že se slečny naučí svůj měchýř ovládat dříve. Co se tohoto problému týká, existují však i další odlišnosti.
Naše dítě se počůrává. Jak reagovat a jak naopak ne?
Pomočování po 4. roce věku, hlavně v noci, se odborně nazývá enuréza. Tento problém trápí mnoho dětí i jejich rodičů. Někteří možná ani nevědí, jak „mokré noci“ s potomky řešit. Poradíme!
Noční pomočování: nehledejte viníka, hledejte řešení
Noční pomočování je poměrně běžným a většinou nezávažným problémem dětského věku. Únik moči během spánku nijak neovlivňuje zdravý růst dítěte. Epizody nočního pomočování však mohou značně ovlivnit psychiku dítěte i celé rodiny. Rodiče by v žádném případě neměli vinit z pomočování svého potomka nebo sami sebe. Vědomá chyba totiž nebývá ani na jedné straně.