Řešíte doma opakovaně „mokré nehody“? Hledejte příčinu!
Promočená postel a nešťastné dítě. To je obrázek známý mnoha rodinám. Pomočování neboli enuréza je častým, ale naštěstí spíše přechodným stavem. Pokud zmizí do 5. roku věku potomka, většinou se nejedná o závažný problém. Které děti mohou být vznikem enurézy ohroženy a proč?
Fifty-fifty.cz, 15.03.2017
Líbí se vám článek?
Chodíte v noci na WC? Příznak mnoha chorob. Jakých?
Nutkáním navštívit toaletu v nočních hodinách trpí mnoho lidí. Spánek přerušovaný častým chozením na záchod se nazývá nykturie. Nykturie přitom prokazatelně snižuje kvalitu spánku a stojí za vznikem širokého spektra závažných chorob.
Noční pomočování náctiletých: probuzení lze nacvičit
Přestože se problém nočního pomočování týká především menších dětí, v malém procentu přetrvává až do období dospívání nebo i déle. Čím si mohou dospívající sami pomoci, aby co nejdříve začali trávit noci v suchu?
Jak dítěti vysvětlit problém s nočním pomočováním: základem je porozumění a empatie
Během noci uslyšíte z dětského pokoje křik a pláč. Když vstoupíte dovnitř, uvidíte svou ratolest v promáčené posteli se slzami v očích. Noční pomočování trápí až pětinu dospívajících dětí. Jak ale problém s nočními nehodami svému potomkovi vysvětlit?
Kdy je na nočník ještě brzy
Období druhého a třetího roku života dítěte je výjimečné v mnoha aspektech. Dítě je často již schopné kontrolovat vylučování stolice a moči a začíná být vysazováno na nočník. Rady pediatrů na toto téma by se daly shrnout do tří slov: neuspěchat, netrestat a nesrovnávat!
Nemůžete v klidu spát? Příčinou může být jiné onemocnění
Kvalita našeho spánku se s přibývajícími léty mění. Jedním z důvodů mohou být některá onemocnění, která se ve stáří vyskytují častěji a která mohou klidný spánek rušit. Dalším je přirozené stárnutí, které je spojeno se změnami ve struktuře mozku a hladinách hormonů.
Nezapadá vaše dítě do kolektivu? Tady jsou čtyři tipy, jak mu pomoci s hledáním kamarádů
Dítě, které trpí nočním pomočováním, může být v navazování vztahů s vrstevníky stydlivé a plaché. Rodiče však mohou hodně pomoci – nejen vstřícností, ale i nenásilným tréninkem.