Proč se v noci počůrávám?

Močový měchýř se nám plní i tehdy, když spíme. Někdy se stane, že už je plný a tělo nás na to zapomene upozornit. Tehdy se měchýř prostě vyprázdní a my se počůráme, aniž bychom o tom věděli. Pro každého je to velmi nepříjemné, ale dobrá zpráva je, že se to dá účinně léčit. Důležité ale je navštívit dětského lékaře, aby ti mohl pomoci.

Co nejdřív navštiv s rodiči dětského lékaře

To, že se občas počůráš, není tvoje chyba. Nemusíš se proto bát ani stydět. Řekni rodičům, že tě to trápí, a zajděte spolu k lékaři. Čím dříve to začnete řešit, tím dřív budeš spát v suché posteli.

Vyšetření u lékaře vůbec nebolí

Nemusíš se bát žádných jehel ani skalpelů. Lékař ti jen přejede malou kamerou po bříšku a prozkoumá vzorek tvojí moči. Doma si pak budeš zapisovat, kolik piješ a kdy čůráš. Lékař ti navrhne jednoduchá pravidla, která ti pomůžou. Když to nezabere, lékař má další možnosti, jak ti pomoct. Opravdu se není čeho bát.

Proč čůráme?

Každý člověk má ledviny. Ty pomáhají odstraňovat škodlivé látky z těla tak, že je v podobě moči pošlou do močového měchýře. Když se měchýř naplní, tělo vyšle signál, abys šel čůrat a vyprázdnil plný močový měchýř.

Jak čůráme